Słynny kompleks podhalańskich basenów cieplicowych Termy Szaflary

Niespełna 4 km od Sykownego, w kierunku Nowego Targu, znajduje się nowoczesny i luksusowy zespół basenowy Termy Szaflary. Jest to doskonały przykład pozytywnych zmian zachodzących w naszym regionie. Oprócz bowiem samego piękna krajobrazu oraz niepowtarzalnej gościnności, Podhale poszczycić się może infrastrukturą turystyczną na najwyższym światowym poziomie. Dwa baseny zewnętrzne oraz dwa wewnętrzne, połączone z saunarium, SPA i całym bogactwem różnorodnych atrakcji (m.in. zjeżdżalnie, bicze wodne, fontanny) zapewnią wyśmienitą rekreację nawet najbardziej wybrednym gościom. Warto przy tym dodać, że kąpiel w tych basenach to nie tylko rozrywka, ale także doskonała terapia na wiele dolegliwości.

zdjęcie nr.1

Na gości Willi Sykowny czeka niespodzianka – Karta Tatrzańska, uprawniająca do zniżki w Termach Szaflary, a także w wielu innych atrakcyjnych miejscach!

zdjęcie nr.2

Tatrzańskie wycieczki – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Tatry to góry wyjątkowe w skali globalnej. Ściśnięte na niewielkim obszarze, a jednocześnie dość wysokie – oferują turystom niezwykłe bogactwo wrażeń. W ciągu kilku godzin w Tatrach można zobaczyć więcej, niż w Alpach podczas trzydniowej wyprawy! Na śmiałków czekają Rysy oraz Orla Perć – najtrudniejszy szlak turystyczny w Europie. Również nieco kondycji wymaga dojście do Doliny Pięciu Stawów. Kto nie przepada za poszarpanymi turniami, powinien koniecznie odwiedzić Tatry Zachodnie i zakochać się w ich baśniowej scenerii. Dla osób o słabszej kondycji polecamy mniej forsowne, lecz wcale nie mniej urokliwe spacery po Dolinie Kościeliskiej oraz Dolinie Chochołowskiej. Kto raz ujrzał Tatry – ten tęsknić już będzie stale!

Zamieszkaj w Sykownym i skorzystaj z Karty Tatrzańskiej. Dzięki niej otrzymasz mnóstwo zniżek na wiele tatrzańskich atrakcji, w tym również na posiłki w góralskich karczmach!

Tatry zimą, czyli stacje narciarskie

Miłośnicy „białego szaleństwa” znajdą już w samym Białym Dunajcu wyciąg narciarski TOKO-LAND, zlokalizowany dosłownie półtora kilometra od Sykownego. Jest to pojedynczy wyciąg orczykowy, obsługujący trasę o długości jednego kilometra. Dla bardziej wymagających polecamy stację narciarską SUCHE, posiadającą wyciąg kanapowy, o długości 950 metrów oraz nowoczesną infrastrukturę. Nie sposób też nie wspomnieć o KOTELNICY BIAŁCZAŃSKIEJ, jednym z największych kompleksów narciarskich w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie. Sykowny zimą jest po prostu idealną bazą dla narciarzy, a także dla wszystkich, którzy chcieliby dopiero rozpocząć naukę jazdy na nartach. Służymy pomocą w organizowaniu kursów!

zdjęcie nr.3